Левски и Локомотив (София) излизат един срещу друг в двубой от 25-ия кръг на Първа Лига. Мачът на стадион “Георги Аспарухов” стартира в 20:00 часа и ще бъде ръководен от Волен Чинков.

“Сините” излизат в днешната среща като четвърти във временното класиране, на 7 точки зад третия ЦСКА 1948. Отборът обаче не е толкова откъснат от останалите отбори, които се борят за топ 6, след като седмият Славия е с 3 точки по-малко от Левски, а Арда е с 6 по-малко. Иначе столичани се намират в отлична форма, след като са в серия от три поредни победи. В последния кръг отборът на Мъри Стоилов надви Арда с 3:0, а преди това се наложи над Хебър и Ботев (Враца).

Иначе от състава на Левски ще отсъстват наказаните Ноа Сонко Сундберг и Асен Чандъров, както и контузеният Илиян Стефанов. В групата обаче ще попадне Кристиан Димитров, който бе с оток в крака след контролата с Ботев (Враца), но вече е възстановен.

Локомотив (София) от своя страна заема към момента 9-ото място в класирането. Столичните “железничари” се намират в серия от две поредни победи, след като надвиха Славия и Спартак (Варна) преди паузата за националните отбори. През изминалата седмица локомотивци успяха да победят отново “белите” и по този начин да си осигурят място в 1/2-финалите за Купата на България.

По-рано през сезона Локомотив успя да надвие Левски с драматичното 3:2, като Илия Димитров отбеляза победния гол във финалните минути на мача. Иначе през изминалия сезон “сините” успяха да победят и в двата мача тима от “Надежда”.