След пауза от няколко месеца Шампионската лига се завръща с първите мачове от осминафиналите. Безспорно, една от най-интересните двойки е Пари Сен ЖерменБайерн (Мюнхен). Двата отбора са хегемони в първенствата си и всяка година имат амбиции за триумф в най-престижното клубно състезание. Французите все още не успяват да се доберат до трофея, а най-близо бяха през 2020 година, когато загубиха финала именно от Байерн. В груповата фаза баварците бяха безкомпромисни срещу Барселона, Интер и Виктория (Пилзен), като спечелиха всичките си 6 мача. Германският гранд се класира за осминафиналите за 9-и път в последните 10 години, а жребият го прати срещу ПСЖ, който остана втори в групата си след Бенфика.

Парижани са в колелблива форма и отпаднаха от Купата на Франция след загуба от Марсилия, а след това отстъпиха и на Монако в Лига 1. В Княжеството отборът на Кристоф Галтие игра без голяма част от звездите си, но някои от тях ще са на линия за днешния сблъсък. Лионел Меси, Килиан Мбапе и Марко Верати подновиха тренировки с тима и попаднаха в групата за днешния двубой. Меси и Верати почти сигурно ще са титуляри, докато Мбапе се очаква да остане на пейката. Фабиан Руис страдаше от стомашен вирус, но вече е здрав, а Ашраф Хакими, Нуно Мендеш и Серхио Рамос, които получиха почивка срещу Монако, ще оформят защитното каре заедно с капитана Маркиньос. В предни позиции ще започнат Меси, Неймар и Карлос Солер. На “Парк де Пренс” още не могат да преживеят драматичното отпадане от Реал Мадрид през миналия сезон и се надяват този път да прескочат осминафиналите. Тимът е непобеден на свой терен от старта на кампанията, а освен това спечели 6 от последните си 7 домакинства в Шампионската лига.

Байерн постепенно навлезе във форма след няколкото поредни равенства в началото на годината. Хората на Юлиан Нагелсман вкараха по 4 гола на Майнц 05 и Волфсбург, а през уикенда се наложиха с 3:0 над Бохум в генералната репетиция за гостуването в Париж. Томас Мюлер беше замемен на почивката и е под въпрос за мача днес. Атаката на баварците ще води Ерик Максим Чупо-Мотинг, а зад него ще действат Льорой Сане, Джамал Мусиала и героят от финала през 2020-а Кингсли Коман. Йошуа Кимих и Леон Горетцка ще са двойката вътрешни халфове, а четиримата бранители пред Ян Зомер ще са Жоао Кансело, Матайс де Лихт, Дайо Упамекано и Алфонсо Дейвис. Байерн ще търси реванш за отпадането си на четвъртфиналите през 2021 година. Тогава мюнхенци загубиха с 2:3 на “Алианц Арена”, а успехът с 1:0 в реванша се оказа недостатъчен и тимът напусна турнира. Това е и единствената победа на баварците като гост на ПСЖ в Шампионската лига.

От bwin дават следните коефициенти за този мач: 2.75 за победа на ПСЖ, 3.60 за равенство и 2.37 за успех на Байерн.