Спартак Плевен приема Левски във втория мач от серията за бронзовите медали в НБЛ. Момчетата на Тодор Тодоров ще се опитат да изравнят резултата в малкия финал, след като допуснаха поражение в първия двубой в зала “Универсиада”. Мач №2 от серията в малкия финал започва тази вечер от 18:00 часа в зала “Балканстрой” в Плевен.

Двата тима сътвориха високорезултатен двубой преди три дни в столицата, в който и нервите взимаха връх на няколко пъти. В крайна сметка “сините” успяха да стигнат до преднина в серията, след като спечелиха мач №1 с 96:88 на своя територия. В най-резултатни за успеха на столичани се превърнаха Венцислав Петков и Христо Захариев с по 23 точки, докато Джош Паркър прибави още 19 точки на сметката на действащите шампиони.

Ротацията на “сините” обаче беше доста посъкратена след злощастно загубения полуфинал с Балкан. Трима от основните играчи в състава на Тити Папазов – Чавдар Костов, Марио Литъл и Ивица Радич, дори не попаднаха в групата на тима, докато крилото Йордан Минчев не се появи на паркета, въпреки че беше на пейката на своя отбор. От другата страна отсъстващите бяха ясни – контузените от известно време насам Божидар Аврамов и Мартин Маринов.

Като изключим двубоя в четвъртък, Левски и Спартак се изправиха общо четири пъти през настоящия сезон, като двата отбора си поделиха по две победи. Плевенчани нанесоха първия удар в средата на декември, когато удариха “сините” с 84:82 като домакини, но след това “сините” си върнаха с 80:74 на свой терен. Възпитаниците на Тити Папазов надиграха спартаклии с 91:70 в четвъртфиналите за Купата на България, но момчетата на Тодор Тодоров имаха последната дума в съперничеството им преди плейофите, печелейки със 114:108 след две продължения в Правец в средата на април.