Хамбургер приема Херта (Берлин) на “Фолкспаркщадион” в реванш от плейофа за последното място, даващо право на участие в Бундеслигата през следващия сезон.  В четвъртък тимът от Втора Бундеслига взе преднина от един гол и сега трябва да направи и последната крачка към завръщането си в елита.

Хамбургер ШФ надви с 1:0 като гост Херта (Берлин) в първия бараж между двата тима. Гола вкара Людовит Рейс в 57-ата минута, когато се опита да центрира, но прати топката над вратаря Оливер Кристенсен.

Драматична развръзка в последния кръг на Бундеслигата прати Херта в плейофа за оцеляване. Столичани допуснаха обрат и загуба с 1:2 от Борусия (Дортмунд), но дори при този резултат в 90-ата минута изглеждаше, че отборът се спасява, тъй като по същото време Щутгарт играеше при резултат 1:1 с Кьолн. Гол в добавеното време обаче донесе победата на бившия тим на Красимир Балъков, който по този начин измести Херта от 15-ата позиция благодарение на по-добрата си голова разлика. Така берлинчани се изправени пред опасността да изпаднат във Втора Бундеслига за първи път от сезон 2011/12.

След като в три поредни сезона Хамбургер завършваше на четвърто място във Втора Бундеслига, най-сетне „червените шорти“ стигнаха до заветната трета позиция. Това стана след много силен край на сезона, в който отборът постигна пет поредни победи с общ резултат 16:5. В последния кръг Хамбургер спечели с 3:2 като гост на Ханза и запази третата позиция благодарение на по-добрата си голова разлика от Дармщат.

Само един от последните девет тима, които завършваха на 16-о място в Бундеслигата, изпадна след плейофа срещу третия от Втора Бундеслига.

Мачът ще бъде по-особен за треньора на Херта Феликс Магат, който е легенда на Хамбургер ШФ. През 1983-та той печели европейската клубна купа с този отбор. Тогава на Олимпийския стадион в Атина Хамбургер ШФ победи Ювентус с 1:0 с гол точно на Магат още в 9-ата минута