Отборите на Одд Гренланд и Розенборг днес излизат един срещу друг на “Скагеак Арена” в двубой от 11-ия кръг на Елитсериен. Мачът е с начален час 19:00 българско време.

Домакините от Одд Гренланд заемат седмата позиция в класирането с актив от 15 точки след 9 изиграни мача, в които записаха 4 победи, 3 равенства и 2 загуби. Всички отбори преди тях в подреждането са изиграли повече двубои – между 10 и 13. Въпреки това при успех днес тимът може да се изкачи на четвъртото място. Той се намира в чудесна форма, като не загуби в нито една от последните си четири срещи и постигна три поредни победи – 3:1 над Бран, 3:0 над Тромсьо и 2:1 над Мьондален. Досега през сезона “Одсане” има само три шампионатни домакинства, в които спечели на два пъти и веднъж завърши наравно.

Гостите от Розенборг се намират на шестото място в подреждането също с 15 спечелени пункта, но с по-добра голова разлика спрямо днешния си съперник след 11 изиграни мача, в които записаха 4 успеха, 3 ремита и 4 поражения. Така и те могат да станат четвърти в таблицата при победа днес. Представянето на “децата на троловете” в последните четири кръга обаче е много разочароващо. Те допуснаха три поредни загуби – 1:2 от Стрьомгодсет, 0:1 от Сарпсборг и 0:2 от Лилестрьом, след което направиха нулево реми с Хаугесунд. Последният им успех е от края на май, когато спечелиха с 4:2 домакинството си на Стабек. Днес обаче те са гости, като в досегашните си визити в първенството през кампанията имат 1 победа, 2 равенства и 2 загуби.

През миналия сезон двата тима си размениха по една победа на своите стадиони. От bwin дават следните коефициенти за този мач: 2.45 за победа на Одд Гренланд, 3.30 за равенство и 2.70 за успех на Розенборг.