Новакът Нотингам Форест приема Уест Хам на “Сити Граунд” в двубой от втория кръг на Премиър лийг, който стартира в 16:00 часа днес. И двата отбора загубиха първите си мачове в първенството, така че ще се опитат да спечелят дебютни точки през новата кампания.

Нотингам Форест стартира с поражение с 0:2 от Нюкасъл. Бившият европейки шампион, който за първи път от 23 години игра в елита, се бранеше героично близо час, въпреки че надмощието на „свраките“ бе смазващо. Опълчението обаче падна в 58-ата минута, когато Фабиан Шер откри резултата с бомбен шут от далечната дистанция. Калъм Уилсън сложи точка на спора в 78-ата минута след много технично изпълнение.

Уест Хам имаше трудната задача да започне сезона със сблъсък срещу шампиона Манчестър Сити. “Гражданите” спечелиха безпроблемно с 2:0 на “Лондон Стейдиъм”. Нямаше никаква изненада кой бе звездата на вечерта в английската столица. Това, разбира се, беше Ерлинг Холанд, който дебютира във Висшата лига с две попадения от два точни удара. Норвежецът откри резултата от дузпа в 36-ата минута, а в 65-ата удвои и по този начин продължи традицията да се разписва в дебютите си във всяка голяма надпревара.

Интересно е как ще се представи днес едно от новите попълнения на Форест – Джеси Лингард, който преди време игра успешно под наем за “чуковете”, но през това лято отказа да се завърне на “Лондон Стейдиъм”, предпочитайки офертата на новака в Премиър лийг.