Непоставеният Ник Кириос днес се изправя срещу четвъртия в схемата Стефанос Циципас в най-вълнуващия сблъсък от третия кръг на „Уимбълдън“. Мачът ще започне около 20:00 часа.

Макар и да не е поставен, 40-ият в света Кириос очаквано стигна до третия кръг на турнира, където обаче ще се изправи срещу много труден съперник. За него обаче тревната настилка определено е удобна за стила му, така че е смятан от букмейкърите за лек фаворит в този двубой. Той вече отстрани този съперник в подготвителната надпревара в Хале с 5:7, 6:2, 6:4. На „Уимбълдън“ пък той първо се справи с Пол Джъб в тежка петсетова битка с 3:6, 6:1, 7:5, 6:7 (3), 7:5, а след това елиминира без проблеми Филип Крайнович с 6:2, 6:3, 6:1. За австралиеца това е осмо участие в този турнир, като най-доброто му представяне беше при дебюта му през 2014-а, когато игра четвъртфинал.

Петият в света Стефанос Циципас е сред най-високо поставените в схемата на турнира. Точно преди неговото начало той спечели и първата си титла на трева, след като триумфира в Майорка. След двете си победи на „Уимбълдън“ гъркът се намира в серия от шест успеха на тази настилка. Той обаче вече загуби от днешния си съперник на трева, като ще се постарае да си отмъсти за това поражение и този път да надделее в сблъсъка помежду им. Циципас стартира турнира с успех над Александър Ришар със 7:6 (1), 6:3, 5:7, 6:4, а във втория кръг записа по-лесна победа с 6:2, 6:3, 7:5 над Джордан Томпсън. В предишните си четири участия на „свещената трева“ той само веднъж премина първия кръг – през 2018-а, когато отпадна на осминафиналите.

От bwin дават следните коефициенти за този мач: 1.70 за победа на Кириос и 2.10 за успех на Циципас.