Първият и вторият във временното класиране на група 1 в Лига “А” на Лигата на нациите – Дания и Австрия, излизат един срещу друг на “Паркен” в двубой от четвъртия кръг, коjто е тази вечер от 21:45 часа.

“Червения динамит” започна ударно участието си и в първите два кръга спечели шест точки. Първо датчаните постигнаха бърз обрат, с който спечелиха визитата си на шампиона в турнира Франция с 2:1. Във втория си мач Дания отново беше в ролята на гост, като победи със същия резултат и Австрия. Селекцията на Каспер Хюлманд обаче загubi първото си домакинство в турнира след 0:1 с Хърватия. Успехът на хърватите донесе Марио Пашалич в 69-ата минута. Този двубой прекъсна серията от шест поредни победи на датчаните, които днес ще се опитат да спечелят първи двубой пред собствените си фенове в тазгодишното издание на надпреварата.

Очакванията бяха Австрия да бъде аутсайдер в тази група, но тимът на Ралф Рангник вече има четири точки, с които заема второ място благодарение на по-добрата си голова разлика от Хърватия. Първо австрийците записаха изненадващо убедителен успех с 3:0 при гостуването си именно на Хърватия. След това обаче новакът в Лига “А” допусна домакинска загуба с 1:2 от лидера в групата Дания. В третия си мач Дас Тийм трябваше да приеме световния шампион Франция, от който успя да вземе точка. Играчите на Дидие Дешан дори бяха близо до загубата, след като Андреас Вайман (37’) откри за домакините през първото полувреме, но появилият се като резерва Килиан Мбапе все пак изравни в 83-тата минута.