ЦСКА София приема Ботев (Пловдив) в двубой от предпоследния 30-и кръг от първата шестица в шампионата. Мачът на стадион “Българска армия” е от 18:00 часа и ще бъде последният домакински за “червените” през този сезон.

Отборът, воден от Алън Пардю, вече си гарантира второто място, независимо какво ще се случи в последните два кръга на Първа лига, докато за “канарчетата” мачът е изключително важен, тъй като пловдивчани се борят за бронзовите медали. Към момента тимът, заемащ четвъртата позиция, ще играе бараж за евротурнирите, тъй като третият във временното класиране Левски спечели Купата на България.

Именно ЦСКА София бе победен от “сините” на финала, а “червените” продължават със слабите изяви, като дори не отправиха точен удар по време на двубоя за Купата на България. От началото на плейофите отборът от стадион “Българска армия” записа по една победа, равенство и загуба.
Ботев се наложи над Черно море в първия кръг, след което допусна две поражения (от Левски и Лудогорец).

Алън Пардю няма да може да разчита на трайно контузените Бисмарк Чарлс и Юрген Матей, както и на наказания Томас Лам. Георги Йомов, който бе замесен в сериозен скандал през последните дни, също няма да вземе участие в двубоя.

Наставникът на “жълто-черните” Азрудин Валентич няма сериозни кадрови проблеми и ще заложи на оптимален състав в сблъсъка на “Армията”.

По-рано през сезона двата отбора си размениха по една домакинска победа. “Червените” спечелиха с 3:2, а през втората част от кампанията “канарчетата” записаха успех с 2:0.