Евертън приема Ливърпул на “Гудисън Парк” в 241-вото дерби на Мърсисайд, с което се открива шестият кръг в Премиър лийг. “Карамелите” все още нямат победа през този сезон, докато “червените” постигнаха две поредни такива в последните два кръга и вече започват да влизат в обичайния си ритъм. Срещата е от 14:30 часа.

През седмицата Евертън записа трето поредно равенство в първите пет кръга, след като тимът на Франк Лампард направи 1:1 с Лийдс на “Елънд Роуд”. Антъни Гордън даде ранна преднина на гостите в 17-ата минута, а Луис Синистера изравни в 55-ата. Двата тима дадоха сериозна битка в търсене на точките и в крайна сметка ги поделиха. Проблемите в атака на тима на Лампарад са очевидни и до момента неговите играчи не са отбелязвали повече от един гол в своите мачове. Евертън има само една победа в последните 23 мача срещу Ливърпул, а последният успех на “карамелите” в дерби, играно на “Гудисън”, е през 2010 година.

Ливърпул постигна втора поредна победа в Премиър лийг, след като по драматичен начин надделя с 2:1 над Нюкасъл на “Анфийлд” в двубой от петия кръг. След като няколко дни преди това мърсисайдци постигнаха първа такава след рекордното 9:0 срещу Борнемут, “червените”  изпитаха сериозни трудности срещу “свраките”, които до момента нямаха загуба. Рекордното ново попълнение на Нюкасъл Александър Исак откри резултата в 38-ата минута. След това мърсисайдци натиснаха и изравниха чрез Роберто Фирмино в 61-вата. В осмата минута на добавеното време Фабио Карвальо донесе победата на отбора на Ливърпул, който вече има осем точки. Отборът на Юрген Клоп бе изоставащ в резултата в осем от последните си девет мача в първенството, така че днес една от първите задачи е да не допусне ранно попадение във вратата си. Освен това “червените” спечелиха само една точка в двете си гостувания до момента.