ЦСКА 1948 приема Арда в мач от 31-вия кръг на плейофната фаза в Първа лига. Двата отбора ще се изправят в пореден двубой от групата, определяща местата от 7-10. Началото на срещата е от 17:30 на стадионa в Бистрица.

“Червените” продължават да преследват заветното седмо място, което дава право на бараж за евротурнирите. Преди този мач столичани заемат осма позиция с актив от 37 точки, само с една зад Берое.
Арда е последен в групата с 32 пункта и все още е без победа в плейофите (3 равенства, 1 загуба).

ЦСКА 1948 бележи подем в последните си двубои и записа само едно поражение в плейофната фаза. Старши треньорът Николай Киров няма кадрови проблеми и ще заложи на най-доброто от първата минута.

Арда е на обратния полюс, а в предния кръг кърджалии пропуснаха да победят Локо (Пд), след като 15 минути преди края на срещата имаха преднина от 3 гола. Стамен Белчев няма да може да разчита на един от основните си играчи в халфовата линия – Христо Иванов, който трябва да изтърпи наказание от един мач.

В първия двубой от плейофите помежду си двата отбора сътвориха истинско голово зрелище с 9 попадения. “Червените” се наложиха като гости с 6:3, а това се превърна в най-резултатния мач в Първа лига.