Манчестър Юнайтед и Евертън се изправят един срещу друг в първи мач от 30-ия кръг на Висшата лига. Мачът на “Олд Трафорд” стартира в 14:30 часа българско време, а главен рефер ще бъде Майкъл Оливър.

“Червените дяволи” продължават борбата си за топ 4, като в момента заемат именно четвъртото място и са на 3 точки пред петия Тотнъм. По-рано през седмицата момчетата на Ерик тен Хаг успяха да прекъснат негативната си серия от 3 мача без успех в първенството, след като победиха Брентфорд с 1:0 в отложен мач. Тогава в герой за домакините се превърна отново Маркъс Рашфорд, който бе точен в средата на първото полувреме.

Добрата новина за мениджъра на манчестърци е, че Кристиан Ериксен вече тренира със съотборниците си и скоро може да се завърне в игра. Ще видим обаче дали това ще се случи в днешния мач, или ще изчакаме преди да видим отново датчанина на терена.

Евертън от своя страна не изиграва най-добрият си сезон се намира на 16-ото място в класирането. Притеснителното за “карамелите” е, че те са с равни точки с Борнемут, който е първият тим под опасната черта. Все пак Евертън е вече 4 мача без загуба в първенството, но в 3 от тези 4 мача е записвал равенства. При евентуална загуба днес мърсисайдци рискуват да попаднат в опасната зона.

Иначе последният мач между Манчестър Юнайтед и Евертън завърши в полза на “червените дяволи”. По-рано през сезона като гости манчестърци се наложих с 2:1 след обрат. Двата тима се срещнаха и във ФА Къп, където отново 20-кратният шампион на Англия победи, но този път с 3:1.