Лийдс приема Брайтън на “Елънд Роуд” в изключителен важен двубой в битката, която водят йорширци за своето спасение. В момента тимът на Джеси Марш е в зоната на изпадащите с по-лоша голова разлика от Бърнли, но и мач повече. Двубоят е в неделя, 15 май, от 16.00 часа.

Преди няколко дни Челси разгроми Лийдс с 3:0 на “Елънд Роуд” в двубой от 36-ия кръг на Премиър лийг. Головете вкараха Мейсън Маунт в 4-тата минута, Кристиан Пулишич в 55-ата и Ромелу Лукаку в 83-тата, а в средата на първото полувреме Даниел Джеймс получи червен картон и това до голяма степен предопредели изхода на мача. Домакините останаха в зоната на изпадащите и са с все по-малки шансове да се спасят. Йоркширци са в серия от три поредни загуби и четири срещи без успех. Лийдс е с мач повече и от Бърнли, и от Евертън, така че задачата на отбора изглежда почти невъзможна. В последния кръг йоркширци гостуват на Брентфорд. “Белите” са с втората най-лоша защита в лигата, а в последните си три срещи допуснаха девет гола.

Брайтън влиза в този двубой в чудесно настроение, след като в миналия кръг нанесе съкрушителна загуба на Манчестър Юнайтед с 4:0 и по този начин спечели за пръв път като домакин от началото на годината. Попаденията за тима на Греъм Потър бяха дело на Мойсес Кайседо (15’), за когото това бе първи гол в първенството, Марк Кукурея (49’), Паскал Грос (58’) и Леандро Тросар (60’).. След доста слабата форма през февруари и март Брайтън спечели 14 от последните 21 възможни точки, като в този период записа обещаващи победи над претендентите за евроучастие Арсенал, Тотнъм, Уулвърхамптън и Манчестър Юнайтед.

През ноември двата отбора направиха 0:0 на “Амекс”. Лийдс все още не е отбелязвал гол на Брайтън, откакто йоркширци се завърнаха в Премиър лийг преди две години. Bwin дава абсолютно еднакви шансове за победа на двата отбора – по 2.60. Ставката за равенство е 3.40.