Фулъм приема на “Крейвън Котидж” сензацията от началото на сезона в Премиър лийг – Брайтън, в двубой от междинния пети кръг на английското първенство. “Чайките” все още нямат загуба, но пък лондончани не отстъпиха в двете си домакинства в Премиър лийг до момента. Срещата е от 21:30 часа.

Тимът на Марко Силва се представя доста добре в първите си мачове след своето завръщане в елита. Фулъм спечели пет точки от четите си двубоя. След силния старт и равенството с Ливърпул, последва реми с Уулвърхмпатън, след което лондончани постигнаха първата си победа в третия кръг, когато надделяха с 3:2 над Брентфорд. Последва ново лондонско дерби – срещу Арсенал на “Емиратс”, в което Фулъм поведе в резултата, но допусна обрат, което означаваше и първа загуба за отбора през настоящата кампания. Пет от шестте гола, които отборът получи досега, паднаха през вторите полувремена на мачовете.

През уикенда Брайтън постигна третата си победа от началото на новия сезон, след като надделя с 1:0 над Лийдс на „Амекс Стейдиъм“. Това бе девети пореден двубой в елита без загуба за „чайките“, като по този начин те поставиха клубен рекорд. Паскал Грос реализира единственото попадение в 66-ата минута, когато получи от Тросар в наказателното поле и с мощен шут с десния крак прати топката в далечния ъгъл на вратата на Мелие. С този успех, който бе първи домакински такъв за Брайтън през този сезон, „чайките“ излязоха на четвърто място във временното класиране на Премиър лийг с еднакъв точков актив с Манчестър Сити и Тотнъм. Тимът на Греъм Потър е с най-добрата защита в лигата след първите четири кръга, в които допусна само едно попадение във вратата си. Това бе автогол на Макалистър в първия кръг, когато Брайтън победи Манчестър Юнайтед на “Олд Трафорд”.