Германия и Англия търсят първите си победи в тазгодишното издание на Лигата на нациите в директен сблъсък помежду си, който е част от надпреварата в група 3. В нея са още отборите на Италия и Унгария, които също днес имат директен сблъсък помежду си. Двубоят на “Алианц Арена” е тази вечер от 21:45 часа.

Преди няколко дни Бундестимът влезе като фаворит в двубоя с Италия, но срещата на “Ренато Дал`Ара” в Болоня завърши при резултат 1:1. Домакините излязоха в доста експериментален състав, но оказаха сериозна съпротива на своя съперник и първи откриха резултата с попадение на Лоренцо Пелегрини в 71-вата минута. Гостите обаче възстановиха равенството в 73-тата минута чрез Йошуа Кимих и този резултат се запази до края, като двата тима поделиха по точка. Германия няма загуба в десет поредни срещи, като последната такава бе именно срещу Англия на 1/8-финалите на Евро 2020. Лигата на нациите обаче не е турнир, в който Маншафтът се хвърля с всички сили, което личи от факта, че отборът има само две победи в последните си 11 срещи в турнира.

Англия в още по-голяма степен разочарова в първия си мач в лигата, след като загуби с 0:1 от Унгария в Будапеща. Доминик Собослай реализира единственото попадение в 66-ата минута, когато реализира дузпа. За селекцията на Гарет Саутгейт това е първа загуба от финала на Евро 2020 с Италия. Островитяните изиграха двубоя на доста ниско темпо и създадоха твърде малко в офанзивен план, така че може би логично серията им от девет поредни мача без поражение бе прекъсната.