Отборът на Балкан Ботевград приема Академик Пловдив в решителен трети мач от четвъртфиналната серия между двата тима. Общият резултат в битката е 1-1 победи, като победителят от двубоя тази вечер ще продължи към полуфиналите, където ще се изправи срещу шампиона Левски. Срещата започва от 19:00 часа в зала “Арена Ботевград”.

Така за втора поредна година тимовете на Балкан и Академик ще решат победителя от серията си в мач №3. Както е известно, през миналия сезон двата отбора се изправиха един срещу друг в спора за бронзовите медали, като “зелените” спечелиха първия мач на своя територия, след това се предадоха в Пловдив, а за капак загубиха последната трета среща в Ботевград и по този начин предадоха бронза на своя съперник.

Баскетболистите на Небойша Видич нанесоха първия удар в тазгодишната серия, след като постигнаха успех с 80:73 пред своя публика в първия двубой. След това обаче възпитаниците на Йордан Янков реагираха със страхотно представяне в мач №2 и чрез отлично второ полувреме, спечелено с 51:34, надвиха “зелените” с крайното 87:72, за да изпратят серията в трети мач.

Освен отсъствието на Станимир Маринов от ротацията на Балкан, липсват други известни кадрови проблеми в двата състава. Гардът на Академик Робърт Георгиев не успя да довърши втория мач, но при него всичко е наред и ще е на линия за днешния сблъсък.