Шериф Тираспол приема Виктория Пилзен на “Зимбру” в първи двубой от третия квалификационен кръг за влизане в групите на Шампионската лига. Срещата е тази вечер от 20:00 часа българско време.

Шериф разчита на стабилно представяне в защита, благодарение на което да елиминира съперниците си по пътя към групите. Така бе и във втория кръг, когато в първия двубоя молдовският шампион направи 0:0 с Марибор като гост, а в реванша отново не допусна попадение, но успя да реализира едно късно такова, за да стигне до сблъсъците с Виктория. Влезлият в игра в 85-ата минута Момо Янсан имаше нужда от само 180 секунди, за да разпечата вратата на Марибор и така да донесе успеха на своя тим. Шериф не е допускал гол вече в четири поредни двубоя в Шампионската лига през този сезон. В първия кръг в молдовското първенство шампионите направиха 1:1 със Зимбру. Този двубой обаче само удължи серията на отбора без загуба във всички турнири на цели 16 срещи.

Виктория разчита точно на противоположното оръжие – силната атака. Чехите вкараха цели седем гола в двата мача срещу ХИК Хелзинки и с общ резултат 7:1 елиминираха без никакъв проблем финландския шампион. В първенството Виктория също стартира с равенство защитата на титлата си – 2:2 с Теплице като гост. Пилзен има три участия в групите на Шампионската лига и сега отборът се е устремил към четвърто такова.