Отборите на Арсенал и Лийдс утре се изправят един срещу друг на „Емиратс“ в двубой от 36-ия кръг на Премиър лийг. Началният час на мача е 16:00.

Домакините от Арсенал се намират на четвъртата позиция в класирането с актив от 63 точки и продължават да се борят за своето завръщане в Шампионската лига. Градският съперник Тотнъм е само с два пункта по-малко на петата позиция, така че „артилеристите“ не могат да си позволят да направят грешна стъпка точно преди дербито между двата тима. След трите поредни загуби през април те отново навлязоха в положителна серия, изразяваща се в три победи, и така се настаниха на четвъртото място, което ще се опитат да задържат до края на сезона. През миналата година „топчиите“ записаха три успеха над утрешния си съперник, а също така са сред най-силните домакини през сезона със своите 11 победи, 2 равенства и 4 поражения в шампионатните си мачове.

За гостите от Лийдс предстоящият двубой също е от голямо значение. Причината е, че те заемат 17-ото място в подреждането с 34 спечелени пункта и така се борят за оставането си в елита. Евертън, който е 18, има само две точки по-малко, а също така трябва да изиграе един мач повече до края на кампанията. Ето защо утре „белите“ ще търсят изненадващ успех, който да им помогне в битката за оцеляване. Те поддържаха положителна серия от пет срещи без загуба, която обаче приключи в миналия кръг, когато претърпяха поражение при домакинството си на лидера в класирането Манчестър Сити с тежкото 0:4. В досегашните си гостувания в първенството през сезона йоркширци са записали 4 успеха, 5 ремита и 8 загуби.

От bwin дават следните коефициенти за този мач: 1.42 за победа на Арсенал, 5.00 за равенство и 6.75 за успех на Лийдс.