Борнемут приема Арсенал на “Виталити Стейдиъм” в двубой от третия кръг на Премиър лийг. “Топчиите” и Манчестър Сити са единствените отбори, които след първите два мача имат пълен точков актив. Днес тимът на Микел Артета ще се опита да постигне трети пореден успех. Срещата е тази вечер от 19:30 часа българско време.

Борнемут се представи впечатляващо в първия си мач след своето завръщане в елита. “Черешките” победиха с 2:0 Астън Вила у дома. Джеферсон Лерма откри резултата на „Виталити Стейдиъм“ още в третата минута, а Кийфър Мур узакони победата на „черешките“ с втори гол в 80-ата минута. След това тимът на Скот Паркър имаше трудната задача да гостува на Манчестър Сити на “Етихад Стейдиъм” и съвсем очаквано бе разгромен с 0:4, без съперникът да му остави никакви шансове. Холанд записа асистенция за първото попадение на „гражданите“, реализирано от Иклай Гюндоган (19′). След това на сцената за пореден път излезе Кевин де Бройне, който отбеляза разкошен гол за 2:0, а няколко минути след това асистира на Фил Фоудън за третото попадение. След почивката автогол на Джеферсон Лерма оформи крайния резултат.

“Артилеристите” стартираха сезона по чудесен начин, след като спечелиха лондонското дерби като гост на Кристъл Палас с 2:0. Габриел Жезус бе в основата на втория успех на Арсенал от началото на сезона. Отборът на Микел Артета победи Лестър с 4:2 на “Емиратс” във втория кръг. Жезус се разписа на два пъти през първото полувреме, след което лондончани водеха с 2:0. Бразилецът на няколко пъти се размина и с хеттрик, но се отчете и с две асистенции. След почивката Лестър показа качествата си в нападение и на два пъти намаляваше резултата след автогол на Уилям Салиба и попадение на Джеймс Мадисън. И двата пъти обаче “лисиците” много бързо получаваха нов гол. Гранит Джака се разписа при първата атака на “артилеристите” след получаването на гол в 55-ата минута, а Габриел Мартинели успокои феновете в 75-ата минута. Отборът на Арсенал е в серия от осем поредни победи, като в това число влизат и мачовете от предсезонната подготовка.