Отборите на Монца и Пиза тази вечер излизат един срещу друг на „Бриантео“ в първия мач от финалния плейоф за промоция в Серия „А“. Началният час на мача е 21:30 часа.

Домакините от Монца завършиха на четвъртото място в класирането през редовния сезон на Серия „Б“ с актив от 67 точки. Те можеха да си спечелят директна промоция за елита, но в последния кръг загубиха визитата си на Перуджа с 0:1 и така трябваше да се задоволят само с участие в плейофите. В полуфиналния им кръг тимът постигна две победи с по 2:1 над Бреша и така си заслужи правото да играе в решаващия плейоф за влизане в Серия „А“. „Бианкоросите“ обаче нямат победа в последните си девет мача срещу днешния си опонент – три равенства и шест загуби. Въпреки това те завършиха като втория най-добър домакин в първенството през сезона със своите 13 успеха, 4 ремита и 2 поражения. Българският защитник Валентин Антов е част от техния състав, но почти сигурно ще започне двубоя на пейката.

Гостите от Пиза приключиха на третата позиция в подреждането на Серия „Б“ през редовната кампания с 67 спечелени пункта и така влязоха в плейофите като водач в схемата. Това им дава възможност да са домакини в реванша на финалния плейоф. Така днес те ще търсят благоприятен резултат, който да им даде спокойствие и увереност преди ответната среща на техния стадион. За да играе в решаващия плейоф, тимът отстрани Беневенто. Двата отбора си размениха по една победа с по 1:0, но „нерадзурите“ се класираха напред заради по-доброто си класиране през редовния сезон. Така те са само на два мача от промоция в местния елит. Пиза вече победи днешния си съперник на два пъти през тази кампания, като го направи с по 2:1. В шампионатните си гостувания през сезона отборът записа 8 успеха, 5 равенства и 6 загуби.

От bwin дават следните коефициенти за този мач: 1.87 за победа на Монца, 3.30 за равенство и 4.10 за успех на Пиза.