Глазгоу Рейнджърс посреща Брага след загуба с 0:1 в Португалия. Шотландският гранд ще направи всичко възможно да стигне до полуфиналите на Лига Европа  и да зарадва феновете си, защото в първенството изостава сериозно от Селтик и титлата се превръща в мираж. Брага е във все по-добра форма и отстъпи само в един от последните си 11 мача във всички състезания. Двубоят е тази вечер от 22:00 часа, а победителят от този сблъсък ще срещне на полуфинала Аталанта или РБ Лайпциг

В първия двубой португалците бяха по-активният отбор, но успяха само веднъж да поразят вратата на съперника, а автор на победния гол бе Абел Руис в 40-ата минута. Играчите на Бронкхорст не успяха да стигнат дори до точен удар в отсъствието на своя голмайстор Алфредо Морелос. Колумбиецът е контузен и няма да може и днес да помогне на своя тим. Въпреки това в Глазгоу вярват, че могат да стигнат до успеха. През уикенда Рейнджърс вкара четири безответни гола на Сейнт Мирън, което даде поводи за надежда. С хеттрик се отличи Кемар Рууф, на когото ще се разчита много и днес. “Светлосините” са в серия от четири поредни мача без загуба на ‘Айброкс” в евротурнирите.

Брага е в серия от пет поредни срещи във всички турнири без загуба. В нея влизат победите над Бенфика и Рейнджърс. Тимът на Карлос Каравахал обаче няма пълен успех в три поредни гостувания в Европа. Брага заема четвърто място в Примейра, като на практика отборът няма за какво да се бори в първенството, тъй като е на девет точки от третата позиция, но пък им точно толкова голяма преднина пред петия.