Лион приема Уест Хам в битка за класиране на полуфиналите на Лига Европа. Преди седмицата двата отбора направиха 1:1 в Лондон, така че оставиха всичко за реванша, който е тази вечер от 22:00 часа. Победителят ще срещне на полуфиналите някой измежду Айнтрахт (Франкфурт) и Барселона

В първия двубой домакините играха цяло второ полувреме с човек по-малко, след като Аарън Кресуел бе изгонен в самия край на първата част. Въпреки това англичаните първи откриха резултата чрез Джаред Боуен в 52-рата минута, но гостите се добраха до равенството в 66-ата минута чрез Тонги Ндомбеле. В края на мача “хлапетата” бяха по-опасният отбор и пропуснаха няколко добри възможности да си тръгнат дори с победата, но изстрели на Лукас Пакета и Емерсон бяха спасени от вратаря, а Карл Токо-Екамби прати топката над напречната греда.

Лион е в средата на таблицата в класирането на Лига 1, така че Лига Европа се явява по-прекият път за тима към ново евроучастие. Отборът на Петер Бош направи 1:1 с Порто във Франция, но това бе напълно достатъчно на „хлапетата“, за да намерят място на 1/4-финала, след като преди това бяха спечелили с 1:0 първата среща на „До Драгао“. През уикенда Лион записа поредно равенство в първенството, завършвайки 1:1 със Страсбург като гост. Проблемът в този мач обаче не беше резултатът, а фактът, че трима играчи на “хлапетата” получиха контузии. Лион има само една победа в последните си шест срещи във всички турнири.

Уест Хам постигна само три победи от началото на март, като и трите бяха завоювани на “Лондон Стейдиъм”. През уикенда тимът на Дейвид Мойс загуби с 0:2 гостуването си на Брентфорд, като очевидно “чуковете” мислеха повече за днешния реванш с Лион. В първенството предстоят двубои с Челси, Арсенал и Манчестър Сити, така че надеждите за класиране за евротурнирите през шампионата не са много големи.

След като загуби с 0:1 в Севиля, английският тим бе считан за аутсайдер преди реванша в Лондон. Гол на Томаш Соучек в 39-ата минута заличи пасива на „чуковете“, а в 112-ата минута Андрий Ярмоленко донесе победата на лондончани. Така Уест Хам се класира за 1/4-финал в Европа за първи път от 41 години. Ако успее да елиминира Лион, тимът на Дейвид Мойс потенциално може да си осигури среща с Барселона, което ще бъде мечтан момент за феновете на отбора.