Славия-Мозир приема Торпедо Жодино в двубой от осмия кръг на Висшата лига на Беларус. Срещата е в събота, 9 май, от 15:00 часа.

Славия стартира шампионата със загуба от сегашния лидер Слуцк (1:3). Последваха две много престижни победи с по 2:1 над БАТЕ Борисов и Динамо Брест. След това дойде и успехът с 1:0 над БАТЕ в първия полуфинал за Купата на Беларус. Тук някъде обаче приключи добрата серия и „славяните“ влязоха в поредица без победа в четири поредни срещи. В първенството отборът записа нулево равенство с Рух (Брест) и две последователни загуби от Ислоч (1:2) и ФК Минск (1:3). Към тях прибави и поражение с 0:2 от БАТЕ в реванша от полуфиналите за Купата. Все пак в миналия кръг “славяните” се върнаха на победния път, след като надиграха с 3:2 като гост Витебск след два късни гола в рамките на две минути. В момента Славия заема седмо място във временното класиране с актив от 10 точки.

Торпедо се представя силно от началото на сезона и в момента заема второ място  с 14 точки – само две зад лидера Слуцк. Жодинци започнаха с две минимални победи – 1:0 над Шахтьор Солигорск и 1:0 над Белшина. Последва поражение на гости на Динамо Минск с 0:2, като това си остава и единствената загуба на отбора до момента. След нея Торпедо записа четири поредни срещи без поражение. В четвъртия кръг победи Енергетик-БГУ с 2:0, а след това направи две поредни нулеви равенства срещу БАТЕ и Рух Брест. В последния кръг Жодино разби с 5:2 като гост ФК Минск. Валерий Горбачик отбеляза хеттрик в този двубой.

През миналата година Торпедо победи Славия с 2:1 като гост, а в Жодино двубоят завърши наравно. Коефициентите в bwin за победа на един от двата отбора са напълно еднакви – по 2.70. Равенството е оценено с 3.10.