Хърватия и Франция продължават своето съперничество с двубой от Група А3 в Лигата на нациите, който стартира в 21:45 часа. “Шахматистите” още чакат реванш за онази загуба с 2:4 от “петлите” на финала на Световното първенство през 2018 година.

Двата отбора се срещнаха и през септември, но и тогава отново резултатът бе 4:2 в полза на световния шампион. Първото попадение беше на сметката на “ватрените” и го отбеляза Деян Ловрен в 17-ата минута. Антоан Гризман върна равенството в края на първата част. Секунди преди почивката Антони Марсиал донесе пълен обрат за Франция. В началото на втората част хърватите изравниха с гол на Брекало в 55-ата минута. В 65-ата минута Упемакено изведе Франция отново напред в резултата. Оливие Жиру от дузпа направи резултата 4:2 в 76-ата минута и така оформи крайния резултат. Това бе втора загуба за хърватите в групата, след като преди това те бяха разбити с 4:1 от европейския шампион Португалия. Преди няколко дни Хърватия все пак взе първата си победа след успех с 2:1 у дома срещу Швеция.

Тимът на Дидие Дешан дели първото място с отбора на Португалия. Двата тима имат по две победи и едно равенство помежду си, което записаха преди няколко дни. Световният и европейския първенец разочароваха, след като направиха 0:0 на “Стад де Франс”. Така “мореплавателите” останаха на върха в групата само благодарение на по-добрата си голова разлика.

Коефициентът в bwin за нов успех на Франция е 2.05. Равенството е оценено с 3.50, докато “единицата” е оценена с 3.60. Хърватия няма до момента победа срещу “петлите”. Балансът е 5 успеха за французите и едва две равенства. Тимът на Дешан има само една загуба в последните си 13 официални срещи.