Лестър приема Челси на “Кинг Пауър Стейдиъм” в интересен двубой от 25-ия кръг на Премиър лийг. Срещата между третия и четвъртия във временното класиране е в събота, 1 февруари, от 14:30 часа.

“Лисиците” влизат разочаровани в двубоя, след като през седмицата загубиха с 1:2 от Астън Вила на “Вила Парк”, с което пропуснаха шанса да играят на финала на турнира за Купата на лигата. Преди двата мача с бирмингамци Лестър бе считан за изявен фаворит в този полуфинал, но тимът на Брендън Роджърс не успя да спечели нито един от двубоите. Голямата задача обаче си остава завършването в топ 4 и участие в Шампионската лига през следващия сезон. В момента Лестър има осем точки преднина пред Челси и цели 14 пред Манчестър Юнайтед. “Лисиците” имаха известен спад в първенството, губейки последователно от Саутхамптън и Бърнли в последните седмици, но прекъснаха тази поредица с разгром с 4:1 над Уест Хам. Предстои трудна серия, която започва със сблъсъка с Челси, минава през гостуване на Уулвърхамптън и завършва с двубой с Манчестър Сити.

Непостоянството и невъзможността да реализира положенията си остават големите проблеми на Челси. „Сините от Лондон“ имат преднина от шест точки пред Манчестър Юнайтед в битката за четвъртото място, но разликата можеше да бъде далеч по-голяма. В последните си два мача момчетата на Франк Лампард надиграха Нюкасъл и Арсенал, но взеха само една точка от тези срещи именно заради многото пропуски. На „Сейнт Джеймсис Парк“ лондончани бяха попарени с гол на Айзък Хейдън в 94-тата минута, а в дербито с Арсенал повеждаха на два пъти и повече от час играха с човек повече, но въпреки това не успяха да спечелят, допускайки два гола след два точни удара на съперника в целия мач. През миналия уикенд Челси се класира за осминафиналите в Купата на Англия след успех с 2:1 срещу втородивизионния Хъл Сити. Миши Батшуай откри резултата в шестата минута, а тимът на Франк Лампард пропусна няколко възможности да увеличи аванса си до почивката. Томори направи резултата 0:2 в 64-тата минута, а Гросицки намали в 78-ата.

Джейми Варди вече се възстанови от своята контузия и ще започне като титуляр. В последно време обаче нападателят поизгуби головата си форма, след като отбеляза само едно попадение в последните си осем мача във всички турнири. Тами Ейбрахам ще бъде до последно под въпрос за Челси. Ако той не успее да се възстанови навреме, вместо него на върха на атаката ще започне Миши Батшуай. Рийс Джеймс ще се завърне, но Кристиан Пулишич ще пропусне и този двубой на лондончани.

Лестър няма загуба в четири поредни срещи с Челси в Премиър лийг. Според bwin шансовете за успех на двата отбора са приблизително равни – 2.50 за домакините срещу 2.75 за гостите. Равенството е оценено с 3.50