Отборите на Манагуа ФК и Реал Естели се изправят в голямата схватка за трофея в Никарагуа. Срещата е в нощта на събота срещу неделя от 04:00 часа сутринта.

Първата среща завърши 1:1 и развръзката остана за предстоящия сблъсък на терена на шампиона от редовния сезон. Манагуа успя да вкара гол, което дава предимство на тима. В Никарагуа този финал е добре познат. През декември миналата година двата отбора се срещнаха на финала на Апертура. Тогава “Влака от Севера” (Реал Естели) успя да надделее след продължения във втория мач. Тимът разполагаше с предимството да е домакин в реванша и успя да заличи пасива от 0:1. Титлата беше връчена след гол в продълженията.

През изминалия сезон в Лига Примера – 2018/19, двата тима отново играха два финала – и на Апертура, и на Клаусура. Любопитното е, че и четирите мача приключиха с равенства. През декември 2018 Реал Естели и Мананагуа играха 180 минути при 0:0 и гол в 118-ата донесе първа титла от Апертура за Манагуа. През май 2018 Реал Естели триумфира за 15-и път в Клаусура заради повече отбелязани голове на чужд терен – 0:0 и 3:3.

В последните седем директни срещи между двата тима, включвайки редовния сезон и финалите, Реал Естели има три победи, а Манагуа – две.

Според bwin Манагуа е с по-добри шансове за победа в редовното време – коефициент 2,00. Успех за Реал Естели в рамките на 90-те минути възлиза на 3,40. При равенство в редовното време печелившият залог се умножава по 3,20.