Торино приема Дженоа на “Олимпико Гранде Торино” в 1/8-финален двубой от турнира за Купата на Италия. Срещата стартира в 22:15 часа българско време.

Сезонът до момента не се развива според очакванията за Торо. Всички си мислеха, че тимът на Валтер Мадзари ще се бори за участие в евротурнирите, но в момента Торино е на девета позиция, изоставайки на пет точки от шестото място, заемано от Каляри. “Биковете” са доста непостоянни и доказателство за това и са последните им два мача. Първо Торино загуби безславно с 1:2 у дома от СПАЛ,  а след това победи в последния кръг Рома с 2:0 като гост и прекъсна великолепната серия от седем поредни мача без поражение за “вълците”. Торо се включва в турнира за Купата на Италия от този кръг, така че това ще е първият мач на отбора в турнира през този сезон.

Формата на Дженоа е още по-лоша. Тимът е в зоната на изпадащите, макар че в последния кръг победи Сасуоло, слагайки край на негативната си серия от осем поредни срещи без успех в Серия “А”. В миналия кръг от турнира за Купата на Италия Дженоа победи Асколи с 3:2, за да стигне до 1/8-финалната фаза. От края на 2019-а отборът е с нов треньор в лицето на Давиде Никола, който има трудната задачи да спаси Дженоа от изпадане. “Грифоните” са най-слабият гост в италианския шампионат и все още нямат победа далеч от дома, като са допуснали 24 гола в деветте си визити в Серия “А”.

За последно двата отбора се срещнаха в края на ноември, когато Торино победи с 1:0 на “Луиджи Ферарис”. Това бе четвърти пореден успех за “биковете” в мачовете им срещу този съперник. Единственото попадение в срещата отбеляза Глейсон в 77-ата минута след изпълнение на корнер.

Коефициентът в bwin за победа на Дженоа e 1.60. “Двойката” е оценена на 5.50, докато равенството в редовното време се оценява с 4.10