Манчестър Юнайтед гостува на Бърнли на “Търф Моор” в опит да спечели едва третата си победа далеч от дома от началото на сезона в Премиър лийг. Двубоят от 20-ия кръг на английския шампионат е от 21:45 часа.

Разликата между двата тима преди днешния мач е четири точки в полза на Юнайтед. Отборът на Шон Дайк записа две поредни победи – срещу Нюкасъл и Борнемут, след което трябваше да гостува на Евертън в първия мач на Карло Анчелоти като мениджър на “карамелите”. 10 минути не достигнаха на Бърнли да си тръгне с точка от “Гудисън”, тъй като Доминик Калвърт-Люин вкара единственото попадение в 80-ата минута. Бърнли спечели четири от последните си седем домакинства в Премиър лийг и ще се опита да създаде трудности на Юнайтед, който и без това не е никак убедителен в гостуванията си.

От началото на сезона Манчестър Юнайтед редува силни и слаби игри, но въпреки това остава близо до четвъртото място. След успеха срещу Нюкасъл на “Боксинг дей” “червените дяволи” са на четири точки от Челси. Отборът на Оле Гунар Солскяер загуби само един от последните си осем мача в първенството. Това се случи в предишното гостуване, в което Юнайтед игра много слабо срещу Уотфорд и загуби с 0:2 от тима, който в онзи момент заемаше последното място във временното класиране. През този сезон Юнайтед успя да победи единствено Норич и Манчестър Сити като гост. Странното е, че “червените дяволи” играят силно срещу водещите отбори, но губят именно срещу тимовете от долната половина на таблицата. Юнайтед е в серия от 14 поредни срещи без чиста мрежа.

Ашли Барнс получи почивка за гостуването на Евертън, но днес ще се завърне сред титулярите. Джеф Хендрик изтърпя наказанието и също ще бъде на разположение, както и Гудмундсон, който се възстанови от контузия и се появи като резерва в двубоя на “Гудисън”. Аарън Ленън и Матей Видра също могат да се завърнат сред титулярите. Скот Мактоминей пропуска двубоя за Манчестър Юнайтед заради трамва в коляното. Вероятно Пол Погба, който се появи като резерва в последните два двубоя, най-сетне ще започне като титуляр. Туанзебе, Рохо, Фосу-Менса и Байи все още лекуват контузии.

В bwin победата на Манчестър Юнайтед е оценена с 1.83. Ставката за равенство е 3.80, докато първа победа на Бърнли в последните 10 мача срещу този съперник се котира с 4.40.