Отборите на Ливърпул и Тотнъм днес излизат един срещу друг на „Анфийлд“ в сблъсъка помежду си от 34-тия кръг на Премиър лийг, чийто начален час е 18:30.

Домакините от Ливърпул заемат седмото място в класирането с актив от 53 точки и при успех със сигурност ще изпреварят днешния си противник. Те също така могат да се доближат до четвъртата позиция, ако Манчестър Юнайтед (60 т.) не спечели двубоя си с Астън Вила. Мърсисайдци обаче трябва да се концентрират най-вече върху своето представяне, което напоследък се подобрява въпреки разочароващия сезон. Те са в серия от три победи след 6:1 над Лийдс, 3:2 над Нотингам Форест и 2:1 над Уест Хам, като ще искат да продължат тази положителна тенденция. Днес „червените“ ще имат възможността да играят на своя стадион, на който са записали 10 успеха, 4 равенства и 1 загуба в досегашните си шампионатни мачове през сезона.

Гостите от Тотнъм се намират на петата позиция в подреждането с 54 спечелени пункта. Дистанцията от четвъртия Манчестър Юнайтед е 6 точки, но „червените дяволи“ имат 2 изиграни мача по-малко. Въпреки това „шпорите“ едва ли ще се откажат от преследването на топ 4, докато все още имат някакви шансове да завършат сезона там. Те обаче определено не могат да бъдат доволни от резултатите и изявите си напоследък, след като са в серия от три срещи без успех. През това време лондончани загубиха с 2:3 от Борнемут и с 1:6 от Нюкасъл, а също така направиха реми 2:2 именно с Юнайтед. Днес те имат визита на негостоприемен стадион, като са записали 5 победи, 5 ремита и 6 поражения в гостуванията си в първенството през тази кампания.

От bwin дават следните коефициенти за този мач: 1.55 за победа на Ливърпул, 4.75 за равенство и 5.00 за успех на Тотнъм.