Тотнъм приема Манчестър Юнайтед в двубой от 33-ия кръг на Висшата лига. Двата тима излизат на “Тотнъм Хотспър Стейдиъм” днес от 22:15 часа българско време, а главен съдия ще бъде Антъни Тейлър.

За домакините този мач е един от най-важните им от началото на сезона, тъй като е срещу директен конкурент за място в топ 4. Столичани са с 53 точки, заемат шестото място във временното класиране и са на шест точки от четвъртия Манчестър Юнайтед. Лошото за тях е, че са изиграли два мача повече от “червените дяволи” и именно поради тази причина днешната среща може да се окаже преломен момент като цяло за целия им сезон.

“Шпорите” не се намират в най-добрата си форма, като в последните си пет срещи имат само една победа – с 2:1 над Брайтън. В предишния кръг допуснаха катастрофална загуба с 1:6 от друг пряк конкурент за място в Шампионската лига – Нюкасъл, а преди това отстъпиха на един от отборите от долната част на таблицата – Борнемут, с 2:3. От тази седмица пък Тотнъм е и с нов треньор, след като уволни Кристиан Стелини. Италианецът бе асистент на бившия мениджър Антонио Конте и се задържа начело на отбора само около месец. Сега функцията на старши треньор ще изпълнява Райън Мейсън, който също бе част от щаба на Конте.

Манчестър Юнайтед излиза като четвърти във временното класиране с равни точки с третия Нюкасъл, но и с мач по-малко от “свраките”. Голямата цел на “червените дяволи” остава място в топ 4 и към момента те могат да се чувстват спокойни, че ще я изпълнят. Както стана ясно отборът е с шест точки пред Тотнъм и с два мача по-малко, а с петия Астън Вила разликата е пет точки, но и три двубоя по-малко. Ерик тен Хаг и компания се намират в серия от три поредни победи в Премиър Лийг, в които не са допуснали гол в своята врата – 1:0 срещу Брентфорд, 2:0 срещу Евертън и 2:0 срещу Нотингам Форест.

Негативният резултат за манчестърци дойде в Лига Европа, където загубиха от Севиля в Испания с 3:0 и по този начин отпаднаха от турнира. Няколко дни по-късно обаче Юнайтед изигра драматичен мач с Брайтън в 1/2-финал за ФА Къп и в крайна сметка триумфира след изпълнение на дузпи.

В последните четири мача между Манчестър Юнайтед и Тотнъм “червените дяволи” излизат неизменно победители. По-рано през сезона 20-кратният шампион на Англия се наложи с 2:0 у дома, а в последния си мач като гост на “шпорите” успя да победи с 3:0.