Настоящият германски шампион Байерн (Мюнхен) спечели дербито с Борусия (Дортмунд) в миналия кръг с 4:2 и така взе ценно предимство в борбата за титлата в Бундеслигата.

Домакините от Лацио се намират на втората позиция в подреждането с актив от 55 точки. Те изостават на цели 19 от лидера Наполи, така че фокусът им е гарантиране на място в топ 4 и класиране за Шампионската лига. Тъй като третият Милан (52 т.) и четвъртият Интер (51 т.) завършиха наравно в мачовете си от кръга, а петият Рома (50 т.) има трудно гостуване на Торино, „орлите“ имат чудесната възможност да увеличат преднината си спрямо тях. Те обаче се изправят срещу сериозен съперник, който през този сезона ги победи два пъти на свой терен – 3:0 в първенството и 1:0 за Купата на Италия. Въпреки това днес римляните са домакини, като имат 8 победи, 3 равенства и 3 загуби в шампионатните си мачове на своя стадион през кампанията.

Гостите от Ювентус заемат седмото място в класирането с 44 пункта. Това обаче се дължи на наказанието им от 15 точки, без което те щяха да са дори пред своя опонент в подреждането. Въпреки тази тежка санкция, тимът вече успя да навакса част от изоставането си спрямо топ 4 и ако спечели тази вечер, ще се доближи само на четири пункта от четвъртата позиция. „Старата госпожа“ постигна победи в последните си три мача в първенството – 4:2 над Сампдория, 1:0 над Интер и 1:0 над Верона. Последното им поражение беше именно на „Олимпико“ – с 0:1 от Рома. В гостуванията си в първенството през сезона „бианконерите“ са записали 7 успеха, 2 ремита и 4 поражения.

От bwin дават следните коефициенти за този двубой: 2.70 за победа на Лацио, 2.90 за равенство и 2.90 за успех на Ювентус.