Манчестър Юнайтед приема Брентфорд в отложен мач от 25-ия кръг на Висшата лига. Двубоят на “Олд Трафорд” стартира в 22:00 часа българско време.

Домакините влизат в този мач като пети във временното класиране с равни точки с четвъртия Тотнъм и третия Нюкасъл. “Червените дяволи” обаче са с два двубоя по-малко от “шпорите” и поне на теория нямат за какво толкова да се притесняват за мястото си в топ 4. Дори равенство днес ще бъде достатъчно на Юнайтед да измести Хари Кейн и компания от четвъртото място.

Иначе манчестърци не се намират в най-добрата си форма в първенството. Отборът е в серия от три поредни двубоя без победа, а в последния кръг показа слаба игра и загуби от прекия си конкурент Нюкасъл. С този свой неуспех Манчестър Юнайтед позволи на “свраките” да ги свалят от третата позиция. Преди този двубой с Нюкасъл “червените дяволи” направиха равен с последния Саутхамптън и паднаха от Ливърпул с 0:7. Последната победа на Ерик тен Хаг и компания в елита на Англия датира от 19 февруари, когато тимът победи Лестър с 3:0.

Брентфорд от своя страна заема седмата позиция в класирането. Лондончани имат 43 точки и на теория все още могат да се борят за място в Шампионската лига, макар и това да звучи доста оптимистично. При евентуална победа днес “пчелите” ще се доближат на 4 точки от топ 4.

Иначе Брентфорд определено изненадва голяма част от футболните фенове с представянето и класирането си през този сезон. “Пчелите” са в серия от три мача без загуба, но негативното е, че последните два двубоя записват равенства. В последния кръг отборът направи зрелищно 3:3 с Брайтън, а преди това не успя да победи и Лестър (1:1). Последната победа на лондончани дойде на 15 март срещу Саутхамптън като гост с 2:0.

По-рано през сезона Брентфорд разгроми Манчестър Юнайтед с 4:0, за което “червените дяволи” имат да си връщат. Иначе през миналия сезон Юнайтед победи и в двете срещи днешния си опонент, като и двата пъти вкара 3 гола – първо 3:1 като гост, а след това 3:0 у дома на “Олд Трафорд”.