Отборите на Наполи и Милан тази вечер се изправят един срещу друг на „Диего Армандо Марадона“ в най-вълнуващия мач от 28-ия кръг на Серия “А”, чийто начален час е 21:45.

Домакините от Наполи продължават да бъдат убедителни лидери в класирането, като само е въпрос на време да спечелят Скудетото. В момента те имат цели 71 точки или с цели 19 повече от втория Лацио. Ето защо победата в днешния двубой не е от голямо значение за „партенопеите“, които обаче ще искат да го спечелят, за да вземат психологическо предимство преди сблъсъците си с Милан от четвъртфиналите на Шампионската лига. Днес Лучано Спалети няма да може да разчита на голмайстора си Виктор Осимен, който е контузен. Така като централен нападател ще играе Джакомо Распадори, който отбеляза победното попадение за успеха с 2:1 над този съперник през есента. Неаполитанците имат 11 победи, 1 равенство и 1 загуба като домакини в първенството през сезона.

Гостите от Милан се намират на четвъртата позиция в подреждането с 48 спечелени пункта, като водят люта битка за класиране за Шампионската лига. Затова за тях е много по-важно да си тръгнат с трите точки тази вечер. Освен това те ще искат да си отмъстят за домакинската загуба от по-рано през кампанията, както и да докажат, че са способни да отстранят Наполи в ШЛ. „Росонерите“ обаче се намират в слаба форма, изразяваща се в четири поредни мача без победа във всички турнири. Ето защо Стефано Пиоли е решил да се върне към схемата на игра 4-2-3-1 с надеждата това да доведе до положителна промяна в представянето на тима. „Дявола“ няма загуба в последните си три визити на този съперник. През този сезон обаче той не е убедителен в шампионатните си гостувания предвид своите 5 успеха, 4 ремита и 5 поражения.

От bwin дават следните коефициенти за този мач: 1.95 за победа на Наполи, 3.30 за равенство и 4.00 за успех на Милан.