Отборите на Рома и Ювентус тази вечер излизат един срещу друг на „Олимпико“ в най-вълнуващия двубой от 25-ия кръг на Серия „А“. Началният час на мача е 21:45.

Домакините от Рома заемат петата позиция в класирането с актив от 44 точки, като продължават борбата си за участие в Шампионската лига.   Милан загуби от Фиорентина, така че при победа днес „вълците“ могат да се изкачат до четвъртото място. В четвъртък на тях им предстои тежко домакинство на Реал Сосиедад в Лига Европа, но със сигурност тази вечер няма да пестят сили, защото ще им е нужно отлично представяне, за да спечелят мача. Напоследък те се справят чудесно като домакини с пет успеха със сухи мрежи във всички турнири, а общо в шампионатните си срещи на своя стадион през сезона „джалоросите“ имат седем победи, едно реми и три загуби.

Гостите от Ювентус се намират на седмото място в подреждането с 35 спечелени пункта. Въпреки тежкото наказание с отнемането на 15 точки от актива на тима, той лека-полека се изкачва в класирането. Ако успеят да победят днес, „бианконерите“ ще съкратят изоставането си от топ 4 на 9 пункта при оставащи 13 кръга до края на кампанията. На тях също им предстои двубой в Лига Европа срещу Фрайбург, но със сигурност вниманието им в момента изцяло е насочено върху днешния им сблъсък. „Старата госпожа“ е в серия от четири шампионатни победи, а в гостуванията си в първенството през сезона има шест успеха, две равенства и три поражения.

От bwin дават следните коефициенти за този двубой: 2.55 за победа на Рома, 2.95 за равенство и 3.00 за успех на Ювентус.