Борусия (Дортмунд) и РБ Лайпциг дават начало на 23-ия кръг на Бундеслигата. Един от най-интересните мачове през кръга стартира в 21:30 на “Сигнал Идуна Парк”.

Домакините към момента заемат второто място в класирането, но с равни точки с лидера Байерн (Мюнхен). Баварците обаче са с по-добра голова разлика и именно поради тази причина заемат лидерската позиция. За да продължат обаче да дишат във врата им и да запазят шансовете си за титла, “жълто-черните” трябва да спечелят днешното си дерби и то срещу един от преките конкуренти за първото място.

Борусия е в серия от 7 последователни шампионатни успеха, като в миналия кръг се наложи над Хофенхайм като гост с минималното 1:0. Освен това отборът се представя добре и в останалите турнири, след като стигна до четвъртфинал в Купата на Германия и победи в първата си среща Челси от Шампионската лига (1:0).

РБ Лайпциг от своя страна също има за какво да играе. “Червените бикове” се намират на четвъртото място с 42 пункта, на 4 зад днешния си опонент и зад Байерн (Мюнхен). С други думи – момчетата на Марко Розе трябва да преследват победата днес, за да може да се доближат максимално до челните позиции.

Иначе тимът от Лайпциг е в серия от две поредни шампионатни победи. В последния кръг той се наложи над Айнтрайт (Франкфурт) с 2:1 у дома. В Шампионската лига пък РБ направи 1:1 с Манчестър Сити, които също се приема като позитивен резултат.

В последните три срещи между двата тима РБ Лайпциг неизменно излиза победител. Последният двубой завършва 3:0 в тяхна полза, а в последното си гостуване на “Сигнал Идуна Парк” побеждават с 4:1. Дали и днес добрата серия на РБ срещу Борусия ще продължи, или тимът от Дортмунд ще излезе победител, предстои да разберем.