Черно море приема тима на Берое в един от любопитните мачове на 20-ия кръг в Първа лига. Двубоят на стадион „Тича“ започва в 15:00ч. и противопоставя седмия и единадесетия във временното класиране на шампионата.

Черно море е един от тимовете, борещ се за заветното четвърто място и участие в европейските клубни турнири, докато Берое е под средата на таблицата с актив от 19 точки.

В предишния кръг и двата тима имаха нелеки двубои. Черно море победи Левски с 1:0 във Велико Търново, а Берое допусна загуба от ЦСКА София в Стара Загора с 1:4. Възпитаниците на наставника Николай Киров рухнаха в последните 20 минути на срещата, като до 70-ата минута водеха в резултата с гол на Симеон Мечев.

Илиан Илиев няма да може да разчита на две от новите попълнения. Матеус Машадо и Мишаел Алвес все още не са уредени с права в БФС.

За Берое аут е бранителят на Берое Бубакар Траоре, който получи травма по време на тренировка на тима. Той ще отсъства от игра около два месеца. efbet Лига

От bwin дават следните коефициенти за този мач: 1.52 за успех на домакините, 3.70 за равенство и 6.25 за “двойка”.