Локомотив (Пловдив) и Ботев (Враца) се изправят един срещу друг в двубой от 19-ия кръг на Първа лига. Мачът на “Лаута” стартира в 16:45 минути и е първи за двата тима след подновяването на пролетния дял в първенството.

Домакините от Локомотив излизат като четвърти във временното класиране и атака към място в топ 3 изглежда напълно реална и възможна. Момчетата на Александър Томаш се готвиха в Турция за новия полусезон и изиграха няколко престижни контроли. Въпреки това най-големият удар по отбора дойде с напускането на двама основни футболисти – Райън Бидунга и Бирсент Карагарен. И двамата бяха продадени на ЦСКА 1948, а продажбата им породи доста полемики и недоволство от страна както на феновете, така и на треньора. Доколко напускането им ще се отрази на представянето на тима, предстои да разберем.

Ботев от своя страна е в долната половина на таблицата – на 13-ото място. Тимът на Дани Моралес също проведе подготовката си у дома и изигра контроли само с български тимове. Най-открояващ се трансфер за врачани е пристигането на бившия национал Момчил Цветанов. Чико, както е наричан, бе близо до Спартак (Варна), но в крайна сметка Ботев се пребори за подписа му.

Преди края на есенния дял врачани бяха в серия от два поредни мача без победа, а по-рано през сезона загубиха от днешния си опонент с 0:1 у дома.