Отборите на Челси и Фулъм тази вечер излизат един срещу друг на „Стамфорд Бридж“ в лондонско дерби, с което откриват 22-рия кръг на Премиър лийг. Началният час на мача е 22:00.

Домакините от Челси продължават с разочароващото представяне през този сезон и се намират едва на десетата позиция в класирането с 29 точки. Четвъртото място е на 10 пункта разстояние, така че неговото достигане за момента изглежда непостижимо. Затова „сините“ трябва да се стремят към участие в Лига Европа или Лигата на конференциите. Днес те се изправят срещу директен конкурент за местата в евротурнирите. Макар и класирането да не го показва, съставът на Греъм Потър със сигурност е по-качественият и това трябва да си проличи на терена с негова победа.

Изненадващо или не, гостите са по-напред в подреждането в сравнение със своя опонент. Те определено надхвърлят очакванията преди началото на сезона, като засега заемат седмата позиция с 31 спечелени пункта. Това ги включва в борбата за участие в евротурнирите, но за целта трябва да запазят добрите си изяви и през втората част на кампанията. Миналия месец „котиджърс“ прекратиха дългата си серия без победа над градския си съперник с успех с 2:1. Тази вечер обаче те ще са в ролята на гости и едва ли ще запишат нова победа в дербито.

От bwin дават следните коефициенти за този двубой: 1.66 за победа на Челси, 3.90 за равенство и 5.00 за успех на Фулъм.