Отборът на Гърция, който вече си гарантира първото място в група в на Лига “С” в Лигата на нациите и промоция за по-горната дивизия, посреща тима на Северна Ирландия, който води задочна битка с Косово и Кипър за това да запази мястото си в третото ниво на турнира. В момента селекцията на Иън Бараклъф е на трето място с актив от пет точки. Кипър също е с толкова, докато Косово има една повече. Двубоят в Атина е от 21:45 часа.

След като си осигури класирането още преди предишния кръг, Гърция загуби изненадващо от Кипър. Тимът от Острова на Афродита победи “елините” за първи път в историята си в официален мач. Единствения гол вкара Маринос Ционис в 18-ата минута. Съставът на Густаво Пойет не само си извоюва промоция за Лига “В” преди последните двубои, но и нямаше допуснат гол. Кипърците бяха на другия полюс – без победа, с едва две отбелязани попадения и твърдо на дъното в класирането.

Северна Ирландия надви с 2:1 Косово в последното си домакинство от тазгодишното издание на Лигата на нациите. Два гола в заключителните минути донесоха на тима обрат срещу гостите, които бяха открили с попадение на Ведат Муричи. Този резултат всъщност направи така, че още преди мача на Гърция с Кипър стана ясно, че елините няма как да бъдат изместени от първото място, тъй като са шест точки пред Косово. Това бе и първа победа на северноирландците в групата. С нея тимът на Бараклъф прекъсна серия от пет мача без успех.