Република Ирландия приема Армения в Дъблин в двубой от група 1 на Лига “В” в Лигата на нациите. Никой от двата отбора не иска да остане на последното място и да изпадне в долната дивизия. Разликата е една точка в полза на ирландците, които ще разчитат и на домакинското си предимство, за да се доберат до победата или поне до равенството, което също им върши работа. Срещата е от 21:45 часа.

Ирландците поведоха на Шотландия в Глазгоу чрез Джон Игън, който се разписа след 18 минути игра. Домакините обаче се наложиха през второто полувреме, когато първо Джак Хендри изравни в 49-ата, а после Райън Кристи донесе победата от дузпа в 82-рата. Тимът на Стивън Кени обаче може да извлече позитиви от този мач, а и от представянето си изобщо в последно време. Ейре загуби само три от предишните си 13 мача.

Армения има една победа в групата и тя бе постигната именно срещу Евйре през юни в Евреван. Преди няколко дни арменците бяха разгромени у дома с 0:5 от Украйна. Това бе четвърта поредна загуба за отбора, който в този период допусна цели 14 попадения във вратата си. Армения има нужда от първата си победа като гост от март 2021-ва, когато надделя над Лихтенщайн, за да запази мястото си в Лига “В”.