Украйна приема Шотландия в Краков е решаващ мач в битката за първото място в група 1 на Лига “В” в Лигата на нациите. “Гайдарите” имат преднина от две точки и знаят, че дори равенството тази вечер ще им осигури промоция в елитната дивизия. Украинците ще се хвърлят здраво за победата в опит да изместят съперника си от върха и да спечелят групата. Те освен това ще търсят реванш за загубата от шотландците преди седмица в Глазгоу. Срещата е от 21:45 часа.

Преди няколко шотландците трябваше да правят обрат срещу Република Ирландия, за да запазят преднината си пред Украйна, която взеха след онова 3:0 над “жълто-сините” на “Хемпдън Парк”. Ирландците поведоха чрез Джон Игън, който се разписа след 18 минути игра. Домакините обаче се наложиха през второто полувреме, когато първо Джак Хендри изравни в 49-ата, а после Райън Кристи донесе победата от дузпа в 82-рата. Всяко от последните пет попадения, които отбеляза тимът на Стив Кларк, падаше през вторите полувремена на мачовете на Шотландия.

Тимът на Украйна бързо се надигна от загубата срещу Шотландия и разгроми Армения с 5:0 като гост. По този начин представителният тим на воюващата с Русия страна запази шанса си да спечели първото място и да се изкачи в най-силната дивизия. Защитникът на Динамо (Киев) Олександър Тимчук вкара първия гол на празна врата в 22-рата минута след подаване на Олександър Зубков. После двамата си размениха ролите и Зубков покачи на 2:0 в 57-ата. След това домакините вече нямах сили за нищо и в 69-ата Артьом Довбик увеличи на 3:0. Данило Игнатенко направи 4:0 в 81-вата, а след още три минути Довбик се разписа още веднъж – за 5:0. Украйна загуби само два пъти в последните си 15 мача, като и двете поражения бяха срещу британски съперници – Уелс и Шотландия.