Сан Марино приема Естония в двубой от група 2 на Лига “D” в Лигата на нациите. Гостите ще се опитат да запазят стопроцентовия си актив, след като вече си гарантираха първото място и изкачването в по-горната дивизия. Домакините пък все още очакват първия си гол в тазгодишното издание на турнира. Срещата е от 21:45 часа.

Сан Марино все още няма победа в официален мач. Единственият успех на това футболно джудже е в контрола срещу Лихтенщайн през 2004 година. През 2016-а Сан Марино успя да направи 0:0 с Естония в квалификации за европейското първенство, като благодарение на тази точка отборът тогава се отлепи от последното място в класацията на ФИФА. В Лигата на нациите Сан Марино винаги завършва на последно място, въпреки че в миналото издание на турнира спечели две точки. В тази кампания обаче “синьо-белите” записаха три загуби, а головата им разлика е 0:5.

Естония записа трета поредна победа в своята група 2 в д Лига “D” на Лигата на нациите и по този начин официално спечели групата и незабавно се завърна в Лига “С”. Това се случи след успех с 2:1 над Малта. Домакините бяха подпомогнати от факта, че съперникът им остана с човек по-малко в края на първото полувреме, когато Жан Борг извърши нарушение за дузпа и получи червен картон, а Рауно Сапинен бе точен от бялата точка за 1:0. В началото на втората част Малта успя да изравни чрез Теди Тума, който също бе точен от дузпа в 51-вата минута. Малко преди края на мача в 86-ата минута Хенри Аниер вкара втори гол за естонците и им донесе победата.