Румъния приема Босна и Херцеговина в двубой от група 3 на Лига “В” в Лигата на нациите. Отборът на Ивайло Петев си гарантира първото място и изкачване в Лига “А” след победата над Черна гора с 1:0. Довечера босненците гостуват на Румъния в двубой, който е важен за северните ни съседи. Те са последни в класирането и трябва да спечелят, за да се спасят от изпадане в по-долната дивизия. В другата среща Черна гора ще приеме Финландия. Черногорците могат да са спокойни за оставането си в Лига “В”, но финландците ще търсят три точки, за да не зависят от изхода на двубоя в Букурещ. Мачовете са от 21:45.

Ивайло Петев изпълни поставената пред себе си задача и веднага успя да върне Босна и Херцеговина в елитната Дивизия А на Лигата на нациите. Това стана факт след победата на неговия тим с 1:0 над гостуващия Черна гора. Босненците заслужено стигнаха до крайния успех, след като бяха по-опасният отбор в по-голямата част от мача. Те стигнаха до гол в 34-тата минута, когато се разписа Ермедин Демирович, но той беше отменен от ВАР заради тънка засада. Все пак лявото крило стигна до редовно попадение в добавеното време на първата част, когато при центриране от дясно звездата Един Джеко чукна с глава топката към Демирович, който беше точен със своето воле. След почивката гостите владееха инициативата, но това не им помогна да стигнат поне до равенство. Така със своите три успеха и две ремита съставът на Петев събра 11 точки и кръг преди края е недостижим.

Отборите на Финландия и Румъния не излъчиха победител в срещата помежду си. Двубоят в Хелзинки завърши при резултат 1:1. Така домакините пропуснаха още днес да си гарантират оставането в дивизията, докато пък гостите запазиха шанс да се измъкнат от последното място в последния кръг. Звездата на Финландия Теемо Пуки откри резултата в 12-тата минута, когато получи топката на границата на наказателното поле и от движение я заби в мрежата за 1:0. В 52-рата минута обаче Румъния изравни. Никушор Банку проби в наказателното поле и върна към Флорин Танасе, който отблизо засече във вратата за 1:1. Така Финландия остава на 3-ото място в групата с 5 точки. Румъния е на 4-тата позиция с 4 точки.