Последният и първият във временното класиране на група 1 на Лига “А” в Лигата на нациите – Австрия и Хърватия, излизат един срещу друг във Виена в двубой, чийто изход е решаващ за крайното класиране. При успех “ватрените” със сигурност ще завършат на първата позиция и ще се класират за финалите на турнира. Домакините обаче също имат нужда задължително от трите точки, за да имат някакви шансове да запазят мястото си в елитната дивизия. Срещата е тази вечер от 19:45 часа.

Преди три дни Австрия загуби с 0:2 гостуването си на Франция и така остана на дъното в класирането. За да запази мястото си елита, тимът на Ралф Рангник трябва да спечели днес и по същото време да се надява, че Франция няма да победи Дания като гост. Австрийците имат три загуби и едно равенство в последните си четири мача в Лигата на нациите, а освен това нямат чиста мрежа в последните си шест двубоя във всички турнири. В началото на юни обаче Австрия разби с 3:0 като гост Хърватия, така че има на какво да се надява днес.

Хърватия излезе на върха във временното класиране на група 1 на Лига “А”, след като победи с 2:1 досегашния лидер Дания в интересен двубой в Загреб. И трите гола паднаха през второто полувреме. Борна Соса откри в 49-ата минута. Кристиан Ериксен изравни със страхотно изпълнение в 77-ата, но само две минути след това резервата Ловро Маер донесе победата на “ватрените”. Така Хърватия изпревари Дания с една точка. Франция е на трето място и няма шанс да се намеси в битката за първото място.