Дания приема Франция в Копенхаген в двубой от последния кръг на битката в група 1 на Лига “А” в Лигата на нациите. “Червеният динамит” остана на точка зад Хърватия в битката за първото място и класирането на финалите, така че ще има нужда от победа днес, съчетана с грешна стъпка на “ватрените” в гостуването им на Австрия. Световният шампион пък се нуждае от трите точки, за да е сигурен, че няма да изпадне в по-долната дивизия. Срещата на “Паркен” е тази вечер от 21:45 часа.

Хърватия излезе на върха във временното класиране на група 1 на Лига “А”, след като победи с 2:1 досегашния лидер Дания в интересен двубой в Загреб. И трите гола паднаха през второто полувреме. Борна Соса откри в 49-ата минута. Кристиан Ериксен изравни със страхотно изпълнение в 77-ата, но само две минути след това резервата Ловро Маер донесе победата на “ватрените”.

Преди три дни настоящият шампион в турнира Лига на нациите Франция най-сетне постигна първата си победа в тазгодишното издание на надпреварата, след като надделя с 2:0 над Австрия на “Стад дьо Франс”. Преди този двубой “петлите” бяха на последно място в група 1 на Лига “А” и при загуба щяха официално да изпаднат в по-долната дивизия. Въпреки че пропуснаха доста положения, домакините спечелиха заслужено след голове на Килиан Мбапе и Оливие Жиру през второто полувреме. Така световният шампион има вече пет точки, с които обаче няма как да се намеси в битката за първото място, в която са се вкопчили Хърватия и Дания, които имат съответно 10 и 9 точки. Австрия пък вече е дъното на класирането. Франция няма загуба като гост от юни 2019 година, но за сметка на това загуби мача с Дания, който се игра в Париж през юни, с 1:2.