Нюкасъл приема Борнемут на “Сейнт Джеймсис Парк” в двубой, в който амбициозният тим на Еди Хау ще се опита да прекъсне серията си от пет поредни срещи в Премиър лийг без победа. Мачът е от осмия кръг и стартира днес в 17:00 часа.

Нюкасъл регистрира пети пореден мач без победа в Премиър лийг, което се случи на отбора за първи път под ръководството на Еди Хау, след като записа нулево равенство с Кристъл Палас на „Сейнт Джеймсис Парк“ преди две седмици. „Свраките“ имаха доста положения и една греда, но добри намеси на Висенте Гуаита ги лишиха от успеха. През второто полувреме ВАР отмени по много спорен начин автогол на Мичъл, с който Нюкасъл можеше да вземе победата. За Кристъл Палас това бе трето равенство от началото на сезона. Така единствената победа на “свраките” до момента си остана тази от първия кръг на първенството срещу Нотингам Форест. Нюкасъл обаче има само една загуба на своя стадион в Премиър лийг през цялата 2022 година.

Гари О’Нийл, който замени Скот Паркър след загубата с 0:9 от Ливърпул, започна добре в Борнемут, след като спечели четири точки в първите си два мача начело на “черешките”. В миналия кръг, който бе преди две седмици, Борнемут обърна Нотингам от 0:2 и стигна до победа с 3:2. Джейдън Антъни отбеляза победния гол три минути преди края на редовното време.