Уулвърхамптън приема Манчестър Сити на “Молиню” в двубой от осмия кръг на Премиър лийг. След като миналият кръг бе отложен заради смъртта на кралица Елизабет II, битката за подновява със седем мача, два от които се изиграха още снощи. Шампионите имат шанс да изместят Арсенал от върха поне до утре, когато “топчиите” гостуват на Брентфорд. Двубоят между “вълците” и “гражданите” е от 14:30 днес.

Уулвс игра за последно преди цели две седмици, когато победи с 1:0 Саутхамптън. Това бе и първи успех за “вълците” от началото на сезона. Единственото попадение реализира Даниел Поденсе в добавеното време на първата част. Саша Калайджич започна като титуляр за Уулвърхамптън за своя дебют във Висшата лига, но още в първия си мач той получи тежка контузия, скъсвайки коленни връзки.  Така клубът трябваше да реагира и да му намери заместник, след като трансферният прозорец бе завършил. “Вълците” направиха това в лицето на опитния Диего Коща, който бе привлечен като свободен агент. Надеждите на Бруно Лаже са той да реши проблемите в атака. Иначе Уулвс е без загуба в три поредни срещи.

Манчестър Сити е в серия от осем поредни срещи без загуба. Последното поражение на отбора бе от Ливърпул в двубоя за “Къмюнити Шийлд” преди старта на сезона. През седмицата Ерлинг Холанд се разписа в шести пореден мач. Този път той го направи срещу бившия си отбор Борусия (Дортмунд) и донесе победата на Манчестър Сити с 2:1. Германците го опазиха в голяма част от мача и дори поведоха в 56-ата минута след попадение на Джуд Белингам. “Гражданите” обаче стигнаха до пълен обрат в края. Джон Стоунс изравни в 80-ата минута, а четири минути по-късно Холанд се разписа. В Премиър лийг тимът на Гуардиола записа равенство – 1:1, с Астън Вила в последния си мач и в момента изостава само на точка от лидера Арсенал. Това означава, че дори само с реми, Сити може да излезе на върха днес. “Гражданите” не са губили като гост в Премиър лийг повече от година, записвайки 15 победи и шест равенства, откакто отстъпиха на Тотнъм през август 2021.