Челси приема Уест Хам на “Стамфорд Бридж” в лондонското дерби от шестия кръг на Премиър лийг, което стартира днес в 17:00 часа. Двата отбора не оправдават очакванията до момента, като “сините” заемат 10-о място във временното класиране, докато “чуковете” са 14-и.

От началото на сезона Челси показва различни лица и редува победи и загуби. Клубът хвърли над 270 милиона паунда за селекция, най-много от всички в Европа, и се очаква при тези инвестиции отборът да започне да показва много по-постоянни резултати. Лондончани имаха известни проблеми с атаката, в но в последния ден на трансферния прозорец привлякоха бившия капитан на Арсенал Пиер-Емерик Обамеянг, който трябва да реши този проблем. Денис Закария бе взет под наем от Ювентус, а малко преди това Челси финализира и трансфера на скъпия централен защитник от Лестър Уесли Фофана. Така Томас Тухел вече има достатъчно играчи за всяка една позиция и сега задачата му е да може да ги подреди по печеливш начин. През седмицата  Челси поведе на Саутхамптън на “Сейнт Мери”, но допусна пълен обрат и поражение с 1:2. Това бе втора поредна загуба за лондончани като гост, след като те допуснаха и солидно поражение с 3:0 в пътуването си до Лийдс.

Уест Хам започна ужасяващо сезона, след като загуби първите си три мача. В последните два кръг тимът на Дейвин Мойс все пак отлепи от дъното и спечели четири точки след победа над Астън Вила и равенство в дербито с Тотнъм. Автогол на Тимо Керер даде преднина на “шпорите” в 34-тата минута, а Томас Соучек изравни в 55-ата минута. “Чуковете” имаха шанс да стигнат и до трите точки в самия край, а гостите получиха дузпа в началото, която бе отменена след разглеждане с ВАР. Уест Хам също направи сериозна селекция, перлата в която е Лукас Пакета, за когото “чуковете” ще платят 60 милиона евро на Лион.