Уест Хам приема Тотнъм в лондонското дерби от петия кръг на Премиър лийг. “Шпорите” са без загуба от началото на сезона, докато преди няколко дни “чуковете” спечелиха едва първата си победа. Сблъсъкът на “Лондон Стейдиъм” е тази вечер от 21:45 часа.

Уест Хам успя да постигне много труден и минимален успех с 1:0 в гостуването си на Астън Вила в мач от четвъртия кръг на Премиър лийг. Това бе първа победа за “чуковете” от началото на сезона, като до този момент те бяха записали три последователни загуби – от Манчестър Сити, Нотингам Форест и Брайтън. Трите точки за своя тим донесе Пабло Форналс (74”) с голяма доза късмет. Отборът на Дейвид Мойс влиза в тежка серия, тъй като след днешното дерби предстоят мачове с Челси и Нюкасъл.

Хари Кейн изведе Тотнъм до победата при гостуването на Нотингам Форест с 2:0 през уикенда. Голмайсторът на лондончани пропусна дузпа през второто полувреме, но отбеляза два гола. Кейн откри резултата още в петата минута и отбеляза второто си попадение 9 минути преди края. Той вече има 201 гола в шампионатни срещи, а 187 от тези попадения са във Висшата лига. Отборът на Антонио Конте има актив от 10 точки, с колкото е и Манчестър Сити. “Шпорите” не допуснаха гол във втори пореден мач и продължиха отличното си начало на сезона. До момента тимът на Конте е с три победи и едно равенство и изостава само на два пункта зад лидера Арсенал.