Новакът в Премиър лийг Нотингам Форест приема един от отборите, заявяващи големи амбиции през този сезон – Тотнъм, в двубой от неделната програма на четвъртия кръг на английското първенство. Срещата на “Сити Граунд” е от 18:30 часа.

След като привлече цели 15 нови играчи през летния трансферен прозорец, мениджърът на Форест Стив Купър би трябвало да е доволен от това, че отборът му спечели четири точки в първите си три мача в елита. В първия кръг  „червените“ заслужено загубиха гостуването си на Нюкасъл с 0:2, въпреки че резултатът можеше да бъде и по-тежък за тях. След това Нотингам се пребори за първия си успех след 1:0 у дома срещу Уест Хам.  Седмица след това Форест взе точка и от гостуването си на Евертън. Двата отбора си размениха по един гол в края и срещата завърши 1:1.  Преди няколко дни тимът на Стив Купър се справи без проблеми с Гримсби Таун в турнира за Купата на лигата. Единствено Ливърпул победи Нотингам Форест на “Сити Граунд” през тази календарна година.

Тотнъм може и да не блести с играта си, но спечели седем точки в първите си три мача и при успех днес ще се изравни на второто място с отборите на Манчестър Сити и Брайтън, които имат по десет пункта в актива си. В миналия кръг Тотнъм спечели с минималното 1:0 в домакинството си на Уулвърхамптън. Единственото попадение бе дело на Хари Кейн в 64-тата минута, а за “вълците”, които иначе показаха добро лице и изиграха не лош двубой, остана поредно разочарование. Преди това тимът на Антонио Конте измъкна в последния момент точката от гостуването си на Челси, след като двата отбора завършиха 2:2 на “Стамфорд Бридж”. В първия кръг ‘шпорите” нямаха никакъв проблем с отбора на Саутхамптън и го надиграха с 4:1 у дома. Единствено Манчестър Сити и Ливърпул са спечелили повече точки от Тотнъм след идването на Антонио Конте в клуба от Северен Лондон, което стана факт през октомври миналата година.